صفحه 4 از 10 نخستنخست ... 234569 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 92
  1. Top | #1
    امتیازها: 269,794, سطح: 1
    تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
    فعالیت کل: 99.9%
    دستاوردها:
    SocialYour first GroupRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures
    افتخارات:
    جایزه بیشترین آغاز کننده تایپیک

شماره عضویت
    20
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    6.70
    امتیازها : 269,794
    درجه : 1
    سپاس
    44,487
    از این کاربر 58,805 بار در 10,114 ارسال تشکر شده است.
    میزان امتیاز
    10

Ranks Showcase

پیش فرض خیانت زنان شوهردار!

درود به دوستان خوبم
    مسئله ی رو به گسترشی که این روزها حتما از گوشه و کنار راجع بهش میشنوین و یا شاید باهاش برخورد داشته باشین،دوستی زن متاهل با مرد دیگری هستش....
    امروز با یکی از دوستانم راجع به چرایی این موضوع بحث میکردیم.عقیده داشت ایراد از خود مردهاست و مردی که بدونه چه جوری با همسرش برخورد کنه،دچار همچین مشکلی نمیشه ولی خب به نظر من این تنها شاید دلیل ظاهری باشه و....
    صحبت در این مورد بسیاره منتظر نظرات دوستان هستم تا در ادامه توضیحات خودم رو اضافه کنم و بحث رو با همکاری هم گسترش بدیم...

هرگز کسی اینگونه فجیع به کشتن خود برنخاست،
    که من به زندگی نشستم...!

2. Top | #31
    دستاوردها:
    افتخارات:

شماره عضویت
    20
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    6.70
    سپاس
    44,487
    میزان امتیاز
    10

Ranks Showcase

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavan نمایش پست ها
    خیانت . تعصب . حسد

خانواده . رابطه نامشروع . زنا

مذهب . فرهنگ . تجدد

این ها رو نگفتم که شعر در بیاد . نه . این ها شالوده این بحثه .

با توجه به نظرات همه دوستان رابطه زن با یک مرد ، یک خیانت تعریف شد .

دهخدا خیانت را ترک وفا داری معنا می کند . در این نوشته وفا داری به خانواده مورد بحث قرار می گیرد .

تشکیل خانواده یک مسئله و ادامه زندگی به شکل خانواده مسئله ای دیگر . آیا دلیل تشکیل خانواده دلیل بر ادامه روابط خانوادگی ست ؟ این را قبول دارم که با تشکیل خانواده تعهد و وظیفه ای بر دوش طرفین وجود دارد اما تا زمانی که این وظیفه از هر دو طرف انجام می شود بحث وفا داری و تعهد مطرح است . زمانی که نیاز های جنسی و عاطفی هر دو طرف بر آورده نشود این تعهد زیر سوال می رود . زیرا طرفین به وظایف خود پایبند نبوده اند . انسان می خواهند از زندگی خویش لذت ببرند . لذت های جنسی هم جزئی از زندگی است که کمتر کسی خواهان چشم پوشی از آن است . این بحث را با هوس بازی یکسان نگیرید . لذت های جنسی و عاطفی زیباست و همسران خواهان آن هستند که این زیبایی را با شریک زندگی خود تجربه کنند . حال زمانی که این زیبایی را نمی توانند به شکلی که خواهان آن هستند تجربه کنند در پی شریک جنسی و عاطفی دیگر می گردند . باید توجه کرد که زندگی که شرکای آن ، لذتی از هم نمی برند مفهوم خود را از دست داده . آنها تشکیل خانواده داده اند اما ادامه زندگی آنها به معنای ادامه زندگی خانواده گی نیست .

نباید کسی را که شریک زندگی اش نیاز هایش را تامین نمی کند متهم به ترک وفاداری و خیانت کرد . این امر متوجه طرف دوم است . فرد حق لذت از زندگی خویش را دارد .

این موضوع را در صورت ادامه بحث ادامه می دهم

شاد باشید و سربلند
    ارغوان
    سپاس از حضورتون

من معتقد نیستم هرگونه رابطه ای میتونه خیانت باشه چه بسا روابط بسیار نزدیکی که خیلی هم زیبا هستن ولی در حیطه ی تعریف خیانت از نظر من قرار نمیگیرن....

خب درسته غیر از این هم نمیتونه باشه.نه تنها لذت جنسی بلکه حتی ارضا نشدن روحی و عاطفی هم مفهوم واقعی یک زندگی مشترک رو از بین میبره؛ولی خب من نمیتونم قبول کنم فردی که همچین مشکلی داره،به راحتی چارچوبها رو زیر پا بذاره و تن به خیانت بده.
    مسلما لذت از زندگی حق طبیعیش هست ولی اول باید این تعهد رو از سر خودش باز کنه و جدا بشه و بعد....

اختلاف نظرم با شما تو قسمت بنفش رنگه.به نظرم بحث در این زمینه نیازمند توجه شدید به ارزشهای جامعه هستش....

که من به زندگی نشستم...!

3. 13 کاربر مقابل از الهام گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .

4. Top | #32
    دستاوردها:
    افتخارات:

شماره عضویت
    20
    عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    میانگین پست در روز
    6.70
    سپاس
    44,487
    میزان امتیاز
    10

Ranks Showcase

نقل قول نوشته اصلی توسط الهام نمایش پست ها
    سپاس از همه ی دوستان شرکت کننده
    قبل از چیز دوباره تکرار میکنم که انتخاب خیانت زنان باعث نمیشه تصور کنید خیانت مردان برای من قابل قبوله یا اهمیت کمتری نسبت به زنها داره.من خودم به شخصه هرگونه خیانت از جانب طرفین رو غیر قابل قبول میدونم. به هر حال با حضور و شرکت شما در بحث میتونیم هر دو وجه رو مورد بررسی قرار بدیم.
    ====
    خب دوستان هر کدوم به دلیلی اشاره کردن که همگی در جای خودش صحیح و تاثیر گذار هستش.
    مسلما دلیل خیانت یک زن رو باید در رفتار همسرش جستجو کرد.
    دلایلی مثل ازدواج اجباری،نارضایتی از شرایط زندگی،عدم تفاهم اخلاقی و مشکلات زندگی جنسی زوجین،میتونه دلایل قابل توجهی باشه...
    ولی نکته ی مهم اینجاست.مگه این اختلافات چیز جدیدی هستش؟زن در جامعه ی ما همواره نقش یه برده رو بازی کرده که امروزه این نقش داره کمتر میشه و اهمیت و شخصیت یک زن به عنوان یک انسان بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته،پس سوال اصلی من اینه چرا در جامعه ای که از نظر شرایط زندگی و ارج و قرب،وضعیت زنان رو به بهبود هستش،خیانت به همسر روز به روز رواج بیشتری پیدا میکنه؟!
    به بیان ساده تر چرا در گذشته که زنان زندگی مشترک بدتری نسبت به امروز داشتن خیانت کمتر بود ولی الان بیشتر شده؟
    تصور میکنم مشکلات ناشی از زندگی دلیلی قابل توجهی برای خیانت هست ولی فقط ظاهر قضیه رو در دربرمیگیره و اصل موضوع از جای دیگه ای آب میخوره....
    نظر دوستان چیه؟؟
    مرسی از دوستان که اصلا به این پست من توجه نکردن
    مشکلات زندگی از دلایل اصلی خیانت محسوب میشه ولی روابط اجتماعی و تغییرات جامعه ی در حال گذر نقش مهمتری نسبت به این مشکلات داره...تا اینجای بحث دوستان معتقد بودن مشکلات زندگی مشترک و در صدر اونها مشکلات جنسی دلیل اصلی خیانت هستش ولی به نظر من این نیست...
    ارزشها بسیار بسیار مهمتره
    ما اجتماعی داریم که روز به روز داره تغییر میکنه و گاهی این تغییرات انقدر سرعت زیادی داره که طول میکشه تا بتونیم خودمون رو باهاش هماهنگ کنیم
    یه سری روابط و ارزشها داره تغییر میکنه.زن در جامعه ی ما همواره این مشکلات رو داشته ،چه بسا بیشتر از امروز ولی زن دیروزی حتی به ذهنش هم خطور نمیکرد که با کسی غیر از شوهرش باشه
    قبح یه سری از مسائل تو جامعه ی ما ریخته
    دختری رو در نظر بگیرید که در آن واحد با چندین نفر رابطه ی عاشقانه داره و به قول خودمون لاو میترکونه،مسلما این دختر بعد از ازدواج خیلی بیشتر زمینه ی خیانت داره نسبت به دختر دیروزی که آفتاب مهتاب نمیدیدش...
    یه نکته ی دیگه اینکه بسیاری از زنان امروز ما به صرف داشتن مشکل دست به این کار نمیزنن.خیلی هاشون زندگی موفقی دارن و احساس کمبود نمیکنن ولی باز هم یه حسی درونشون هست که میکشونتشون به این سمت.خودم با یکیشون برخورد داشتم.میگفت من خیلی از زندگیم راضیم.همسرم خیلی خوب منو درک میکنه و از نظر جنسی هم مشکلی نداریم و عاشقانه دوسش دارم ولی خیلی دوست دارم مردهای دیگه رو تجربه کنم.!!!

که من به زندگی نشستم...!

5. 8 کاربر مقابل از الهام گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .

6. Top | #33
    امتیازها: 24,517, سطح: 1
    فعالیت کل: 0%
    دستاوردها:
    SocialVeteranTagger First Class10000 Experience Points

شماره عضویت
    225
    عنوان کاربر
    یار همیشــــــــگی
    میانگین پست در روز
    0.88
    امتیازها : 24,517
    سپاس
    3,827
    از این کاربر 8,000 بار در 1,330 ارسال تشکر شده است.
    میزان امتیاز
    84

Ranks Showcase

خيلي حرف هست. با موبايل بخوام بنويسم طول ميكشه.
    اما كلا به نظر من اين موضوع از جهاتي برگشتن به طبيعت تنوع طلبانه است كه در وجود زن و مرد وجود داره و با از بين رفتن بعضي از عوامل بازدارنده اجتماعي خودشو نشون داده. عمري باشه بعدا كاملتر نظرمو ميگم.
    «امید بذر هویت ماست؛ بذری که با نخستین باران شروع به روییدن می‌کند و جان هر کسی را که هنوز ایرانی باقی مانده است در هر کجای جهان که بیتوته کرده باشد به اهتزار درمی‌آورد، تا از نو خود را در سرنوشت این خاک شریک بداند.»
    میرحسین عزیز دلمان برایت تنگ شده

7. 9 کاربر مقابل از hamidal گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .

8. Top | #34
    امتیازها: 2,186, سطح: 1

شماره عضویت
    113
    عنوان کاربر
    عـــضو جدیـــد
    میانگین پست در روز
    0.00
    امتیازها : 2,186
    سپاس
    4
    از این کاربر 39 بار در 8 ارسال تشکر شده است.
    میزان امتیاز
    4

new

خیانت خیانته دوستای من مردو زن نداره ولی اینکه بگیم حتمامرد مقصربوده که زن بهش خیانت کرده نیست زنهایی هستند که هم ارضا میشن هم شوهرشونو دوست دارن ولی یه دلیل خیلی بزرگی واسه خودشون میبینند که اونا به شوهرشون خیانت میکنن ودوست پسر دارن اونم حسودیه شاید باور نکنین ولی زنها به همه چیز حسودی میکنن حتی شوهرای همدیگه تا ببینن یکی از دوستاش دوست پسر داره اونم میره یه دوست پسر واسه خودش پیدا میکنه عقب نمونه البته میگن دوست پسرداشتن کلاس داره ولاااچیزیه که رواج داره ومن وشما نمیتونیم انکارش کنیم همچنین در مورد مردها هم همینطوره خودشونو بهتر ندونن ولی ولی همه رو نباید به یک چشم ببینیم چون انسانهای وفادار به محیط خانواده زیادن

9. 11 کاربر مقابل از مختار گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .

10. Top | #35
    امتیازها: 24,517, سطح: 1
    دستاوردها:
    SocialVeteranTagger First Class10000 Experience Points

شماره عضویت
    225
    عنوان کاربر
    یار همیشــــــــگی
    میانگین پست در روز
    0.88
    امتیازها : 24,517
    سپاس
    3,827
    از این کاربر 8,000 بار در 1,330 ارسال تشکر شده است.
    میزان امتیاز
    84

Ranks Showcase

طبيعت تنوع طلبي جنسي تو ذات زنها هم مثل مردا وجود داره. همين روحيه باعث ميشه هر وقت شرايط مناسبي براي رشد اين ويژگي ذاتي به وجود بياد آدما بهش برگردن. اگه مالكيت خصوصي به وجود نميومد و رشد پيدا نميكرد شايد هنوز هم روابط جنسي اشتراكي و بدون قائده بود.
    تنوع طلبي جنسي طبق تحقيقاتي كه انجام شده تو مردها بيشتر از زنهاست ولي اين به اين معني نيست كه زنها تنوع طلبي نداشته باشن. معمولا چه مردايي به زنشون خيانت ميكنن؟!
    مردايي كه از نظر مالي توانايي اداره همسر يا معشوقه دومشونو داشته باشن و علاوه بر اون جسارت شكستن اخلاقيات و عرف رو دارن. شايد بعضياشون از روابطشون با همسرشون هم ناراضي باشن اما اين دليل تامه نيست به نظر من.
    جدا از اين عوامل كي ميتونه كتمان كنه كه يه مرد بدش نمياد با تعداد زيادي از جنس مخالف رابطه داشته باشه حتي اگه نسبت به همسرش وفادار باشه؟!
    در مورد زنها، فشار جامعه بيشتره علاوه بر اينكه تا چن سال پيش تقريبا تمام زنها وابستگي صد در صد مالي به همسرشون داشتن. الان مستقل تر شدن. اعتماد به نفسشون بالاتر رفته، مقدار رفتار خشونت آميز و كنترلي مردها هم كمتر شده در نتيجه آمار خيانت بين زنها بالا رفته.
    طبعا بين زنها هم بعضي وقتا نارضايتي تو رابطه با همسر ميتونه يكي از دلايل خيانت باشه ولي اين مورد هم نه دليل تامه هست نه حتي دليل لازم!
    «امید بذر هویت ماست؛ بذری که با نخستین باران شروع به روییدن می‌کند و جان هر کسی را که هنوز ایرانی باقی مانده است در هر کجای جهان که بیتوته کرده باشد به اهتزار درمی‌آورد، تا از نو خود را در سرنوشت این خاک شریک بداند.»
    میرحسین عزیز دلمان برایت تنگ شده

11. 11 کاربر مقابل از hamidal گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .

12. Top | #36

شماره عضویت
    5354
    عنوان کاربر
    اخراج موقت/دائم
    میانگین پست در روز
    0.10
    سپاس
    159
    از این کاربر 420 بار در 125 ارسال تشکر شده است.
    میزان امتیاز
    0

یکی از اساسی ترین دلائل خیانت زوجین تحقیر کردن همسر هست. نباید انسان را تحقیر کرد. اکثریت اونایی که به آرمان خانواده خیانت میکنند همان کسانی هستند که مدام از سوی همسرشان تحقیر میشوند و این اشتباه رو مرتکب میشند.

13. 9 کاربر مقابل از وفا* گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .

14. Top | #37
    امتیازها: 14,112, سطح: 1
    دستاوردها:
    SocialVeteranCreated Album pictures10000 Experience PointsTagger Second Class

شماره عضویت
    78
    عنوان کاربر
    یـار آشـــــــــــــنـا
    میانگین پست در روز
    0.25
    امتیازها : 14,112
    سپاس
    1,967
    از این کاربر 3,504 بار در 484 ارسال تشکر شده است.
    میزان امتیاز
    39

سلام الهام عزیز
    و ممنونم بابت دعوتت

در بین همه ی نظراتی که خواندم و هر کدام به نحوی موضوع رو بررسی کرده بودند نظر hamidal به نظر من نزدیک تر اومد. اما این بدین معنا نیست که روحیه ی تنوع طلبانه ی آدمها مجوزی ست برای عدم تعهد به رابطه ی ازدواج.
    گمان من اینه که اگر ضمانت اجرایی لازم برای حفظ اخلاق و امنیت در روابط وجود داشته باشه تا حدودی از شیوع این امر کاسته میشه.

شاید اگر نگاهمون رو به روابط آدمها تغییر بدیم و ارتباطات عاطفی - ج ن س ی رو از منظر دیگه ای ببینیم؛ اگر بتونیم مثل بسیاری از جوامع نگاه دگم و متعصبمون رو نسبت به قداست اموری موهوم برگردونیم و نیازها و خواسته های معقول و طبیعیه آدمها در حیطه ی دوستی های سالم برآورده بشن؛ اگر با آرامش و اطمینان و درک بالا رابطه ی ازدواج رو بپذیریم نه فشار ج ن س ی و عوامل دیگه ای که دوستان ذکر کردن، دیگه کمتر به موضوعی به نام خیانت و عدم وفاداری برخورد کنیم.

البته اینها همه گمانه زنی هستن
    تحمل هر دویمان را ندارد ...
    اول کداممان باید
    از پل جدایی بگذرد؟

15. 9 کاربر مقابل از مرمر گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .

16. Top | #38

شماره عضویت
    6093
    عنوان کاربر
    کاربر انجـــــمن
    میانگین پست در روز
    0.18
    سپاس
    548
    از این کاربر 1,010 بار در 267 ارسال تشکر شده است.
    میزان امتیاز
    14

شاید یه علتی که چنین مواردی پیش میاد این باشه که هدف از زندگی و کنار هم بودن یه زوج براشون گم شده یا واقعا نمیدونن برای چی ازدواج کردن!
    هرجاکه هست دلم باهاشه
    هرچی که هست خیلی دوسش دارم
    چون همیشه باهم قرار پرواز داریم

17. 8 کاربر مقابل از مهر گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .

18. Top | #39
    امتیازها: 7,417, سطح: 1

شماره عضویت
    5810
    عنوان کاربر
    کاربر پویــــــــــا
    میانگین پست در روز
    0.67
    امتیازها : 7,417
    سپاس
    390
    از این کاربر 2,326 بار در 845 ارسال تشکر شده است.
    میزان امتیاز
    25

با سلام خدمتون عرض کنم که خیانت زن و مرد نداره مردها دوست دارند به زن هایشان خیانت کنند اما اگ زن این کارو بکنند مردها ناموس پرستیشون گل میکنه

قبل از اینکه درباره راه رفتن کسی قضاوت کنید،اندکی با کفش های او راه بروید.

19. 8 کاربر مقابل از donya1344 گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .

20. Top | #40
    امتیازها: 7,417, سطح: 1

شماره عضویت
    5810
    عنوان کاربر
    کاربر پویــــــــــا
    میانگین پست در روز
    0.67
    امتیازها : 7,417
    سپاس
    390
    از این کاربر 2,326 بار در 845 ارسال تشکر شده است.
    میزان امتیاز
    25

با سلام خدمتون عرض کنم که خیانت زن و مرد نداره مردها دوست دارند به زن هایشان خیانت کنند اما اگر زن ها این کارو بکنند مردها ناموس پرستیشون گل میکنه

قبل از اینکه درباره راه رفتن کسی قضاوت کنید،اندکی با کفش های او راه بروید.

21. 4 کاربر مقابل از donya1344 گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .

صفحه 4 از 10 نخستنخست ... 234569 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)