نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
 1. Top | #1
  امتیازها: 199,538, سطح: 1
  تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
  فعالیت کل: 99.9%
  دستاوردها:
  SocialYour first GroupRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures
  افتخارات:
  جایزه ارتباطجایزه فعالیت

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  کاربر حرفـــــــــه ای
  محل سکونت
  دایره قسمت
  نوشته ها
  15,314
  میانگین پست در روز
  8.16
  امتیازها
  199,538
  درجه
  1
  سپاس
  21,610
  از این کاربر 96,880 بار در 14,905 ارسال تشکر شده است.
  میزان امتیاز
  988

  گل به مناسبت فرارسیدن تولد کوروش کبیر(7ابان)

  چشم بد بترکه


  نقشه متحرک زیر، قلمرو کشور ایران را از آغاز حیات تا کنون نشان می‌دهد:


  هخامنشیان (۳۳۰ – ۵۵۰ پیش از زادروز) نام دودمانی پادشاهی در ایران پیش از اسلام است. پادشاهان این دودمان از پارسیان بودند و تبار خود را به «هخامنش» می‌رساندند که سرکردهٔ خاندان پاسارگاد از خاندان‌های پارسیان بوده‌است. هخامنشیان نخست پادشاهان بومی پارس و سپس انشان بودند ولی با شکستی که کوروش بزرگ بر ایشتوویگو واپسین پادشاه ماد فرو ساخت و سپس گرفتن لیدیه و بابل، پادشاهی هخامنشیان تبدیل به شاهنشاهی بزرگی شد. از این رو کوروش بزرگ را بنیانگذار شاهنشاهی هخامنشی می‌دانند
  قلمرو هخامنشیان در دوران اوج خود
  به پادشاهی رسیدن پارسی‌ها و دودمان هخامنشی یکی از رخدادهای برجستهٔ تاریخ باستان است. اینان دولتی ساختند که دنیای باستان را به استثنای دو سوم یونان زیر فرمان خود در آورد. شاهنشاهی هخامنشی را نخستین امپراتوری تاریخ جهان می‌دانند:x


  ایران در زمان هخامنشیان
  ایران در زمان ساسانیان  ایران در زمان داریوش و خشایار شا

  نام خلیج فارس در نقشه های قدیم عرب
  نمایی دیگر از تخت جمشید با شکوه


  سنگ نبشته های کوه بیستون
  در تصاویرحکاکی شده بر سنگهای تخت جمشید هیچکس عصبانی نیست.
  هیچکس سوار بر اسب نیست.
  هیچکس را در حال تعظیم نمی بینید.
  در بین این صدها پیکر تراشیده شده حتی یک تصویر برهنه وجود ندارد.
  یادمان باشد چه بودیم و چه شدیم...
  هفت راز خوشبختی از زبان کوروش:
  متنفر نباش
  عصبانی نشو
  ساده زندگی کن
  کم توقع باش
  همیشه لبخند بزن
  زیاد ببخش
  یک دوست خوب داشته باش
  دانستنی های جالب در مورد کوروش و داریوش
  ـ آیا میدانید : ۲۹ اکتبر روز جهانی کوروش کبیر است و این روز فقط در تقویم ایران نیست؟ ـ آیا میدانید : چند سال دیگر ، با نابودی کامل تخت جمشید باید سپاسگذار کشورهایی چون فرانسه باشیم که چندی از تخت جمشید را در موزه های خود حفظ کردند.  ـ آیا میدانید: اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد. ـ آیا میدانید : کمبوجیه فرزند کورش بدلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانی در روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد . اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد. او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.


  ـ آیا میدانید : داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالتهای ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد و در بهار ۵۲۰ قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سر نهاد و برای همین مناسبت ۲ نوع سکه طرح دار با نام داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد


  ـ آیا میدانید : داریوش کبیر طرح تعلیمات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت .


  ـ آیا میدانید : داریوش در پایئز و زمستان ۵۱۸ ۵۱۹ قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغذ آورد .


  ـ آیا میدانید : داریوش بعد از تصرف بابل ۲۵ هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد.


  ـ آیا میدانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین میرفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت .


  ـ آیا میدانید : اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد که فقط ماکت کاخ پرسپولیس ۳ سال طول کشید و کل ساخت کاخ ۸۰ سال به طول انجامید.


  ـ آیا میدانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده ۲۵ هزار کارگر به صورت ۱۰ ساعت در تابستان و ۸ ساعت در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر ۵ روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هر خانواده از کارگران به غیر از مزد آنها روزانه ۲۵۰ گرم گوشت همراه با روغن کره عسل و پنیر میداده است و هر ۱۰ روز یکبار استراحت داشتند .


  ـ آیا میدانید : داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفته مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده . این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است .


  ـ آیا میدانید : تقویم کنونی ( ماه ۳۰ روز ) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی “دنی تون” بسیج کرده بود . بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای ۵ عید مذهبی و ۳۱ روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است .


  ـ آیا میدانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند .


  ـ آیا میدانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه وزارت آبسازمان املاک -سازمان اطلاعات سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد.


  ـ آیا میدانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد.


  ـ آیا میدانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد.


  ـ آیا میدانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد.  به امید روزی که ایرانی به هویت ملی خویش بازگردد


  بچه‌ها این نقشه جغرافیاست
  بچه‌ها این قسمت اسمش آسیاست
  شکل یک گربه در اینجا آشناست
  چشم این گربه به دنبال شماست
  بچه‌ها این گربهه ایران ماست
  بچه‌ها این سرزمین نازنین
  دشمن بسیار دارد در کمین
  داغ دارد هم به دل هم بر جبین
  بوده نامش از قدیم ایران زمین
  یادگار پاک قوم آریاست

  ایران یعنی: خلیج پارس،دریاچه اورمیه،دریای خزر

  دست در دست هم دهیم به مهر
  میهن خویش را کنیم آباد
  یار و غمخوار یکدگر باشیم
  تا بمانیم خرم و آزاد

  /☻
  ▌/
  \ /
  ☻\ /☻
  ▌/ ▌/
  \ / \ /
  ☻\/☻\/☻\/☻\/☻\
  \▌ , ▌ , ▌ , ▌ , ▌ ,
  \/... \/ . \/ . \/ . \/ .
  ----------------------------------------
  ღ یكی برای هــمه‏ ، هــمه برای یكی ღ
  <><><><><><><><><><><><>
  درود بر کوروش بزرگ

  از کسانیکه از من مـتنفرند سپاس. ، آنها مرا قویتر میکنند
  از کسانیکه مرا دوست دارند ممنونم،آنان قلب مرا بزرگتر میکنند.

  ازکسانیکه مرا ترک می کنند متشکرم،آنان بمن می آموزند که هیچ چیز تا ابد ماندنی نیست

  از کسانیکه با من مـــــی مانند سپاسگزارم، آنان به من معنای دوست واقعی را نشان می دهند ..

  کورش بزرگ  هرودوت – تاریخ هرودو ت( ۴۸۴ تا ۴۲۵ پیش از میلاد ) :
  هیچ پارسی یافت نمی شد که بتواند خود را با کورش مقایسه کند . از اینرو من کتابم را درباره ایران و یونان نوشتم تاکردارهای شگفت انگیز و بزرگ این دو ملت عظیم هیچگاه به فراموشی سپرده نشود .
  کورش سرداری بزرگ بود . در زمان او ایرانیان از آزادی برخوردار بودند و بر بسیاری از ملتهای دیگر فرمانروایی می نمودند بعلاوه او به همه مللی که زیر فرمانروایی او بودند آزادی می بخشید و همه او را ستایش مینمودند . سربازان او پیوسته برای وی آماده جانفشانی بودند و به خاطر او از هر خطری استقبال میکردند
  گزنفون – کوروپد ا ی ( ۴۴۵ پیش از میلاد ) :
  مهمترین صفت کورش دین داری او بود. او هر روز قربانیان برای ستایش خداوند میکرد . این رسوم و دینداری آنان هنوزدر زمان اردشیر دوم هم وجود دارد و عمل میشود . از صفتهای برجسته دیگر کورش عدل و گسترش عدالت و حق بود.
  ما در این باره فکر کردیم که چرا کورش به این اندازه برای فرانروایی عادل مردمان ساخته شده بود . سه دلیل را برایش پیدا کردیم . نخست نژاد اصیل آریایی او و بعد استعداد طبیعی و سپس نبوغ پروش او از کودکی بوده است .
  کورش نابغه ای بزرگ – انسانی والا منش – صلح طلب و نیک منش بود . او دوست انسانها و طالب علم و حکمت و راستی بود . کورش عقیده داشت پیروزی بر کشوری این حق را به کشور فاتح نمیدهد تا هر تجاوز و کار غیر انسانی را مرتکب شود .

  او برای دفاع از کشورش که هر ساله مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار میگرفت امپراتوری قدرتمند و انسانی را پایه گذاشت که سابقه نداشت . او در نبردها آتش جنگ را متوجه کشاورزان و افراد عام کشور نمی کرد . او ملتهای مغلوب راشیفته خود کرد به صورتی که اقوام شکست خورده که کورش آنان را از دست پادشاهان خودکامه نجات داده بود وی را خداوندگار می نامیدند . او برترین مرد تاریخ – بزرگترین – بخشنده ترین – پاک دل ترین انسان تا این زمان بود .  آلبر شاندور فرانسوی – کورش بزرگ :
  کورش یکسال پس از فتح بابل برای درگذشت پادشاه بابل عزای ملی اعلام نمود . برای کسی که دشمن خودش بود . او مطابق رسم آزادمنشی اش و برای اینکه ثابت کند که هدف فتح و جنگ و کشتار ندارد و تنها به عنوان پادشاهی که ملتش او را برای صلح پذیرفته اند قدم به بابل گذاشته است و در آنجا تاجگذاری نمود . او آمده بود تا به آنان آزادی اجتماعی و دینی و سیاسی بدهد . در همین حین کتیبه های شاهان همزمان او حاکی از برده داری و تکه تکه کردن انسان های بیگناه و بریدن دست و پای آنان خبر میدهد .

  گوته شیطان ادبیات:

  روزی دلیری از سرزمین پارس به تصرف جهان خواهد پرداخت و کسی نمیتواند جلویش قد علم کند...


  ناپلئون بناپارت:


  اگر نیمی از لشگریانم ایرانی بودند تمام دنیا را فتح میکردم......
  آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...  بن لادن:


  اگر دنبال مردانی هستی که تا پای خونشان از عهدشان دفاع کنند در سرزمین پارس به کاوش بپرداز  اسکندر مقدونی:


  اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند..بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است (فرزند در یونان مهم ترین شخص اجتماع محسوب میشود)

  نقشه متحرک زیر، قلمرو کشور ایران را از آغاز حیات تا کنون نشان می‌دهد:  فیلم 70 میلیاردی کوروش بزرگ!!با حضور راسل کرو و برد پیت!!!

  برای نقش کوروش بزرگ راسل کرو بازیگر مشهور فیلم گلادیاتور در نظر گرفته شده است.فیلمنامه ی فیلم سینمایی بین المللی کوروش بزرگ به پایان رسید. جعفری جوزانی کارگردان و علی معلم تهیه کننده ی این فیلم منتظر صدور مجوز برای این فیلم است.این فیلم زندگی کوروش پادشاه سلسله هخامنشی را به تصویر می‌کشد.


  پس به ایرانی بودنتان افتخـــــــــــار کنید!


  به کوروش چه خواهیم گفت؟

  اگر سر بر آرد ز خاک
  اگر باز پرسد ز ما
  چه شد دین زرتشت پاک
  چه شد ملک ایران زمین
  کجایند مردان این سرزمین
  به کوروش چه خواهیم گفت؟
  اگر دید و پرسید از حال ما
  چه کردید بُرنده شمشیر خوش دستتان
  کجایند میران سر مستتان
  چه آمد سر خوی ایران پرستی
  چه کردید با کیش یزدان پرستی
  به شمشیر حق ، نیست دست
  که بر تخت شاهی نشسته است ؟
  چرا پشت شیران شکسته است ؟
  در ایران زمین شاه ظالم کجاست ؟

  حتما درباره ی بابک خرمدین تا کنون شنیده اید!
  سردار بزرگ ایرانی که از آذربایجان کنونی بر علیه حکومت اعراب که پس از حمله شان به ایران به پاکرده بودن به پا خاست…
  ولی ماجرا به همینجا ختم نمی شود!
  بابک خرمدین نماد وفاداری به ایران است!
  او به همراه مازیار بر علیه حکومت اعراب قیام کرد و سر انجام به دست ناپاک ترین و دجال ترین حاکم بنی عباس پس از تحمل زجر بسیار کشته شد.
  کشته شدن بابک همواره یکی از رویداد هاییست که در آن اوج وفاداری و پایبندی به میهن پاکمان ایران دیده می شود.
  بابک بدون شک یکی از اسطوره های تاریخ ایران زمین است.
  و اعدامش بدون شک یکی از تلخ ترین رویدادهاست
 2. 18 کاربر مقابل از zolfaghar_62 گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .


 3. Top | #2
  امتیازها: 272,996, سطح: 1
  تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
  فعالیت کل: 80.0%
  دستاوردها:
  SocialYour first GroupRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures
  افتخارات:
  جایزه بیشترین آغاز کننده تایپیک

  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  عنوان کاربر
  مدیر ارشد
  نوشته ها
  9,408
  میانگین پست در روز
  5.00
  امتیازها
  272,996
  درجه
  1
  سپاس
  44,629
  از این کاربر 58,919 بار در 10,147 ارسال تشکر شده است.
  میزان امتیاز
  10

  Ranks Showcase

  پیش فرض

  آقا من بالاخره نفهمیدم تولد کوروش تو شهریور یا تو آبان یا تو دی

  هرگز کسی اینگونه فجیع به کشتن خود برنخاست،
  که من به زندگی نشستم...!


 4. 10 کاربر مقابل از الهام گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .


 5. Top | #3
  امتیازها: 2,253, سطح: 1
  تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
  فعالیت کل: 0%
  دستاوردها:
  Social1 year registered1000 Experience Points

  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  عنوان کاربر
  دوســـــت جــدیــد
  نوشته ها
  65
  میانگین پست در روز
  0.05
  امتیازها
  2,253
  درجه
  1
  سپاس
  0
  از این کاربر 596 بار در 126 ارسال تشکر شده است.
  میزان امتیاز
  10

  پیش فرض

  شما سند داری تولد کووش 17 ابان؟چه سندی لطفا رو کنید
  زندگی مثل بادکنکی است در دستان کودکی که همیشه ترس از ترکیدنش لذت داشتنش را از بین میبرد

 6. 10 کاربر مقابل از آرمیتا گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .


 7. Top | #4
  امتیازها: 257,352, سطح: 1
  تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
  فعالیت کل: 21.0%

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر روابط عمومی
  محل سکونت
  سرزمین پارس
  نوشته ها
  6,543
  میانگین پست در روز
  3.48
  امتیازها
  257,352
  درجه
  1
  سپاس
  74,166
  از این کاربر 44,311 بار در 7,518 ارسال تشکر شده است.
  میزان امتیاز
  454

  Ranks Showcase

  گل

  چقدر عجله!
  کو تا 7 ابان...
  مرسی ذوالفقار عزیز
  7 آبان تولد کورش کبیر نیست بلکه روزیه که کورش کبیر وارد بابل میشه و فرمان صدور منشور حقوق بشر رو می ده
  7 آبان روز بزرگداشت جهانی کورش کبیر هستش ...


  کوروش تو نـخواب که ملتت در خواب است
  آرامـگهـت غـرقه به زیــر آب اســــت
  این بار نه بیگانه که دشمن ز خـود است
  صد ننـگ به ما کآه روح تـو بیتاب است
  من بهشت و جهنم را باور ندارم، تنها چیزی که به عنوان یک فرد می دانم این است که اجازه نمی دهم زندگی فعلی، تنها زندگی ای که از وجودش مطمئنم تلف شود.

  "جرج کلونی"

 8. 10 کاربر مقابل از دختری از شمال گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .


 9. Top | #5
  امتیازها: 272,996, سطح: 1
  تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
  فعالیت کل: 80.0%
  دستاوردها:
  SocialYour first GroupRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures
  افتخارات:
  جایزه بیشترین آغاز کننده تایپیک

  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  عنوان کاربر
  مدیر ارشد
  نوشته ها
  9,408
  میانگین پست در روز
  5.00
  امتیازها
  272,996
  درجه
  1
  سپاس
  44,629
  از این کاربر 58,919 بار در 10,147 ارسال تشکر شده است.
  میزان امتیاز
  10

  Ranks Showcase

  پیش فرض

  ترانه درست میگه
  آبان رو اشتباها به عنوان تولد کوروش میدونن
  ولی تولدش کی هستش؟همون شهریور؟
  فقط غیاث آبادی رو دیدم گفته تولد کوروش تو شهریور هستش
  اونم راستش چون بهش اعتماد ندارم نمیدونم درست میگه یا نه

  هرگز کسی اینگونه فجیع به کشتن خود برنخاست،
  که من به زندگی نشستم...!


 10. 10 کاربر مقابل از الهام گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .


 11. Top | #6
  امتیازها: 257,352, سطح: 1
  تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
  فعالیت کل: 21.0%

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر روابط عمومی
  محل سکونت
  سرزمین پارس
  نوشته ها
  6,543
  میانگین پست در روز
  3.48
  امتیازها
  257,352
  درجه
  1
  سپاس
  74,166
  از این کاربر 44,311 بار در 7,518 ارسال تشکر شده است.
  میزان امتیاز
  454

  Ranks Showcase

  ico

  نقل قول نوشته اصلی توسط الهام نمایش پست ها
  ترانه درست میگه
  آبان رو اشتباها به عنوان تولد کوروش میدونن
  ولی تولدش کی هستش؟همون شهریور؟
  فقط غیاث آبادی رو دیدم گفته تولد کوروش تو شهریور هستش
  اونم راستش چون بهش اعتماد ندارم نمیدونم درست میگه یا نه
  تولدش رو منم نمیدونم
  چون مال زمانای خیلی دور هستش نمیشه به چیزایی که گفته میشه در مورد زمانش اطمینان کرد


  من بهشت و جهنم را باور ندارم، تنها چیزی که به عنوان یک فرد می دانم این است که اجازه نمی دهم زندگی فعلی، تنها زندگی ای که از وجودش مطمئنم تلف شود.

  "جرج کلونی"

 12. 7 کاربر مقابل از دختری از شمال گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .


 13. Top | #7
  امتیازها: 124,737, سطح: 1
  تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
  فعالیت کل: 0%
  دستاوردها:
  SocialRecommendation First ClassVeteranTagger First Class50000 Experience Points

  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  عنوان کاربر
  مدیرفنی و مدیر ارشد
  محل سکونت
  S o l i t u d e
  نوشته ها
  1,932
  میانگین پست در روز
  1.03
  امتیازها
  124,737
  درجه
  1
  سپاس
  25,401
  از این کاربر 15,245 بار در 2,174 ارسال تشکر شده است.
  میزان امتیاز
  10

  1 انقد بدم میاد از متن های نادقیق و پراکنده در نت

  نقل قول نوشته اصلی توسط zolfaghar_62 نمایش پست ها

  در تصاویرحکاکی شده بر سنگهای تخت جمشید هیچکس عصبانی نیست.

  هیچکس سوار بر اسب نیست.
  هیچکس را در حال تعظیم نمی بینید.
  در بین این صدها پیکر تراشیده شده حتی یک تصویر برهنه وجود ندارد.
  یادمان باشد چه بودیم و چه شدیم...


  - یکی بگوید خودمان داریم چه می کنیم؟ میرویم که چه بشویم؟!


  آلبر شاندور فرانسوی – کورش بزرگ :
  کورش یکسال پس از فتح بابل برای درگذشت پادشاه بابل عزای ملی اعلام نمود . برای کسی که دشمن خودش بود .

  - یکسال؟؟ اگر یکسال بوده خاک توسرش،الان که یکی دوماه عزاداری داریم، کل مردم دپرس و بدون کارکرد میشن.

  گوته شیطان ادبیات:
  -شیطان ادبیات؟ چه کسی به چه دلیل این لقب را بر ایشان گذاشته؟

  ناپلئون بناپارت:

  اگر نیمی از لشگریانم ایرانی بودند تمام دنیا را فتح میکردم......

  - اگر اکنون بود می گفت:
  اگر نیمی از لشکریانم ایرانی بودن (یا باهاشون حرف زده بودن) از سستی و فردگرایی سنگ رو سنگ نمی ماند.


  آدولف هیتلر:
  اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...

  پس چرا یک نفر ایرانی را در کارخانه هایش آموزش نداد یا به کار نگرفت؟
  واقعا چنین جمله ای از این فرد به دور از انتظار و فکره.


  یک مترسک:
  اگر دنبال مردانی هستی که تا پای خونشان از عهدشان دفاع کنند در سرزمین پارس به کاوش بپرداز

  - چه کسی این اسم را میان آدمهای بزرگ گذاشته؟
  همانمان مانده یک بازیچه در مورد ایران حرف بزند؟ همان بهتر دهانش را ببندد.


  اسکندر مقدونی:
  اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند..بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است (فرزند در یونان مهم ترین شخص اجتماع محسوب میشود)


  فقط جهت اطلاع؛ گوبلز نیز همانند خوارزمشاه خانواده خود را قبل از تسلیم قربانی می کند.

  گوبلز نشسته در کنار همسرش - تمام اعضای خانواده توسط گوبلز و همسرش خودکشی کردند.
  انقد بی اطلاع به خود نبالیم!


  به کوروش چه خواهیم گفت؟


  - کورش خاک شد! نیازی به جوابمان ندارد.
  به خودمان و نسل آینده چه خواهیم گفت؟

  - انقد بدم میاد از متن های نادقیق و پراکنده در نت!

  .. اگر از شرایط خود آنطور که هست راضی نیستید،
  آن را تغییر دهید. درخت که نیستید ..
  .
  چرا صورتی؟ اینجا


 14. 8 کاربر مقابل از Parse گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .


 15. Top | #8
  امتیازها: 199,538, سطح: 1
  تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
  فعالیت کل: 99.9%
  دستاوردها:
  SocialYour first GroupRecommendation First ClassVeteranCreated Album pictures
  افتخارات:
  جایزه ارتباطجایزه فعالیت

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  کاربر حرفـــــــــه ای
  محل سکونت
  دایره قسمت
  نوشته ها
  15,314
  میانگین پست در روز
  8.16
  امتیازها
  199,538
  درجه
  1
  سپاس
  21,610
  از این کاربر 96,880 بار در 14,905 ارسال تشکر شده است.
  میزان امتیاز
  988

  پیش فرض

  اینروزا خیلی بد شدی سیاوش دائم عصبانی و غر میزنی وگیر میدی،و تیکه نامفهوم میندازی

 16. 4 کاربر مقابل از zolfaghar_62 گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .


 17. Top | #9
  امتیازها: 124,737, سطح: 1
  تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
  فعالیت کل: 0%
  دستاوردها:
  SocialRecommendation First ClassVeteranTagger First Class50000 Experience Points

  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  عنوان کاربر
  مدیرفنی و مدیر ارشد
  محل سکونت
  S o l i t u d e
  نوشته ها
  1,932
  میانگین پست در روز
  1.03
  امتیازها
  124,737
  درجه
  1
  سپاس
  25,401
  از این کاربر 15,245 بار در 2,174 ارسال تشکر شده است.
  میزان امتیاز
  10

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط zolfaghar_62 نمایش پست ها
  اینروزا خیلی بد شدی سیاوش دائم عصبانی و غر میزنی وگیر میدی،و تیکه نامفهوم میندازی

  درود

  نه دوست گرامی با شما نبودم، فکر نمی کنم مطلب را شما نوشته باشید.
  هر کدام از کنایه ها را که نوشتم اگر توضیح نیاز دارن عنوان کنین توضیح بدم.
  گفتم باشد که دقت بیشتری داشته باشیم و همینجوری بدون علم به چرایی چیزی، جملاتی را طوطی وار حفظ نکنیم.

  حتی دوباره این متن + عکس تکرار شده در یک پست!!
  "نقشه متحرک زیر، قلمرو کشور ایران را از آغاز حیات تا کنون نشان می‌دهد: "


  .. اگر از شرایط خود آنطور که هست راضی نیستید،
  آن را تغییر دهید. درخت که نیستید ..
  .
  چرا صورتی؟ اینجا


 18. 5 کاربر مقابل از Parse گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .


 19. Top | #10
  امتیازها: 40,752, سطح: 1
  تمام شدن سطح: 99%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 0
  فعالیت کل: 0%
  دستاوردها:
  SocialRecommendation Second Class1 year registeredCreated Album picturesTagger First Class

  تاریخ عضویت
  May 2012
  عنوان کاربر
  کاربر فــــعــــــــال
  محل سکونت
  یه جایی تو ایران
  نوشته ها
  2,282
  میانگین پست در روز
  1.76
  امتیازها
  40,752
  درجه
  1
  سپاس
  8,923
  از این کاربر 11,043 بار در 2,693 ارسال تشکر شده است.
  میزان امتیاز
  116

  پیش فرض

  از صدای سه آهنگ در دنیا متنفرم : 1- صدای کودکی از بی مادری 2 صدای مجرمی از بی گناهی 3- صدای عاشقی از جدایی

  کوروش کبیر
  ویرایش توسط *neda* : 18-10-2012 در ساعت 12:51 PM
  خدايا دوستت دارمت

 20. 3 کاربر مقابل از *neda* گرامی به خاطر این پست مفید سپاس زده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. کوروش کبیر
  توسط paradais در انجمن داستان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22-07-2012, 04:15 AM
 2. کوروش کبیر و ذوالقرنین !
  توسط Rain Lover در انجمن ايران باستان
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 12-07-2011, 09:59 AM
 3. عکس آرامگاه خواهر کوروش کبیر
  توسط RoNikA در انجمن باستان شناسي و بناهاي تاريخي
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 25-04-2011, 05:33 PM
 4. ( کوروش کبیر )Cyrus the Great
  توسط MOJTABA 77 در انجمن Extra Readings
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10-01-2011, 08:37 PM
 5. آموزه های کوروش کبیر
  توسط Masoud در انجمن مطالب جالب و خواندنی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 21-10-2010, 04:37 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

کنخ: یک جمع دوستانه از کاربران آشنا و پویا


Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0